• Zastosowanie gresu technicznego

  • Back
 by 

Każde pomieszczenie w domu czy mieszkaniu powinno być właściwie wykończone zarówno ze względów estetycznych, jak i użytkowych. Otóż najważniejszą częścią prac wykończeniowych jest ułożenie wytrzymałej oraz estetycznej podłogi.

Gdzie można stosować gres techniczny?


Gres techniczny powstaje poprzez sprasowanie kamionki szlachetnej. W dalszej kolejności ma miejsce jej wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu materiał ten jest twardy oraz odporny na wszelkie uszkodzenia i zniszczenia. Płytki, które w końcowym etapie nie są poddawane obróbce, nazywa się gresem technicznym. Gres techniczny zazwyczaj wykorzystuje się na zewnątrz i wewnątrz budynków. Materiał ten posiada wysokie parametry odpornościowe, a co za tym idzie, można go stosować podczas wykończenia blatów, podłogi czy parapetów. Gres techniczny znalazł zastosowanie we wnętrzach, w których wygląd płytki nie jest aż tak bardzo ważny, jak na przykład w kuchni. Zatem można go zastosować w budownictwie mieszkalnym i pomieszczeniach przemysłowych. Ponadto, zważywszy na dużą wytrzymałość, gres techniczny polecany jest do garażu i magazynów.

Gresy techniczne to doskonały wybór


Podłoga z gresu technicznego często nazywana jest podłogą do specjalnych zadań. Gresy są płytkami ceramicznymi, które posiadają wiele drobno zmielonych kamieni szlachetnych. Kamienie szlachetne gwarantują trwałość oraz wytrzymałość. Tak więc gres techniczny idealnie sprawdzi się do miejsc, które są mocno eksploatowane. Do takich miejsc można zaliczyć pomieszczenia gospodarcze, klatki schodowe i garaże.

Category: Materiały wykończeniowe - Comments: Możliwość komentowania Zastosowanie gresu technicznego została wyłączona