• Przedpokój – wizytówka domu

  • Back
 by 

Przedpokój musi być elegancki i jednocześnie funkcjonalny. To tu się rozbieramy pozostawiając odzież, a jednocześnie jest to pierwsze miejsce, które widzą odwiedzający nas goście. Wieszak na odzież wierzchnią nie wystarczy. W przedpokoju musi być duża, funkcjonalna szafa. Jak ją zaprojektować, by była ozdobą przedpokoju?

Styl ma znaczenie
Drzwi szafy mają ogromny wpływ na aranżację przedpokoju. Bardzo często szafy zajmują pokaźną część przestrzeni i nadają styl, który króluje w tej części mieszkania.

Szafa, która będzie miała jednolite drzwi w kolorze ścian będzie optycznie powiększała przedpokój. Biała szafa sprawdzi się w przedpokoju zaaranżowanym w skandynawskim stylu. Nowoczesny przedpokój będzie wyglądał idealnie, gdy fronty szafy będą miały połysk.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie lustra. Nie tylko powiększy ono przedpokój, ale również jest to idealne miejsce na umieszczenie lustra, w którym będziemy widzieli cała postać. W nowoczesnym przedpokoju bardzo ciekawie wygląda czarne lustro, które jest gustowne i eleganckie.

Praktyczne rozwiązania
Wąski przedpokój jest idealny na szafy przesuwne. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, które jest niezbędne, by wygodnie poruszać się po przedpokoju. Drzwi otwierane zajmują dużo większą przestrzeń.

Szafa przesuwne w przedpokoju to idealne miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy żelazko. Warto o tym pamiętać projektując wnętrze szafy. Konieczne jest również wydzielenie miejsca na płaszcze oraz kurtki. Przydadzą się również kosze na szaliki, rękawiczki czy czapki.

Category: Meble do przedpokoju - Comments: Możliwość komentowania Przedpokój – wizytówka domu została wyłączona