• Porcelanowy serwis do kawy i herbaty

  • Back
 by 
sklep z porcelaną

Kawę można pić na wiele sposobów: na szybko, w biegu, w papierowym kubku, ale zdecydowanie lepiej będzie smakowała ta, podana w eleganckim serwisie porcelanowym. W każdym domu powinna się znaleźć taka zastawa porcelanowa, która będzie piękną ozdobą stołu.

Jaki serwis porcelanowy wybrać?

sklep z porcelaną

Wielu ludzi celebruje picie kawy, a w niejednym domu jest tradycja, że po niedzielnym obiedzie podaje się do kawy deser. Na takie okazje warto jest mieć odpowiednią zastawę. Najczęściej składa się ona z elementów dla dwunastu osób, ale bez większego trudu można znaleźć takie dla sześciu czy dwudziestu czterech. Podstawowy serwis porcelanowy składa się z filiżanek, spodków i dzbanków do kawy, herbaty, małego dzbanuszka na mleko i cukiernicy. Oferta czeka na e-sas.

Nowoczesne zestawy kawowe

Każdy sklep z porcelaną posiada w swojej ofercie zastawy kawowe tradycyjne, złożone z podstawowych elementów, ale znajdziemy też bardziej nowoczesne. Zastawa porcelanowa może być rozszerzona o akcesoria do podawania ciasta: patery i łopatki, a także o kubki do caffe latte. W niektórych kompletach można znaleźć również takie nowości jak dzbanki 2 w 1. Jest to dzbanek z filiżanką, idealny na spokojne wieczory z książką.

Jak widać, serwis porcelanowy do kawy czy herbaty przydaje się nie tylko w trakcie rodzinnych spotkań. Warto zwrócić uwagę na to, że dobrej jakości zastawa, może być traktowana jako inwestycja na lata. Nie warto więc kupować najtańszej, ponieważ bardzo szybko mogą pojawić się na niej przebarwienia i będzie wyglądała nieestetycznie, a kawa pita z takich filiżanek nie będzie dobrze smakowała. Dobrej jakości porcelana będzie zdobić stół przez bardzo długi czas.