• Plakat mapa świata – w jakim pomieszczeniu się sprawdzi?

  • Back
 by 
mapa świata plakat

Piękne mapy świata na ścianę w formie plakatu od pewnego czasu wojują na rynku designerskim. Stały się wyszukaną dekoracją ścienną i przestały kojarzyć się wyłącznie z kolorowymi mapami powieszonymi w pokoju dziecięcym jako materiał wspomagający naukę. W jakich pomieszczeniach szczególnie sprawdzi się plakat przedstawiający mapę świata?

Plakat mapa świata w gabinecie

Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem gabinetu w swoim domu lub mieszkaniu, może poważnie zastanowić się nad zastąpieniem prostokątnych obrazów naściennych gigantyczną mapą świata w formie plakatu. Do służbowego pokoju utrzymanego w stylu retro pasują mapy czarno-białe lub w kolorze sepii, a także podróżnicze szlaki z dawnych lat np. mapa Europy za czasów wielkich odkryć geograficznych.

Sypialnia

Kto powiedział, że ściana w sypialni nie może być ozdobiona kontynentami? Jeśli plakat mapa świata ma rzeczywiście zawisnąć na ścianie w sypialni, warto wybrać wersję czarno-białą, która dobrze wygląda w zestawieniu z każdą aranżacją wnętrza. Należy pamiętać, że nie musi być ona dokładnym odwzorowaniem kartograficznym. W modernistycznych pomieszczeniach świetnie zdaje egzamin graficzna odsłona mapy świata. Obraz często przedstawia wyłącznie kontury kontynentów. Bardzo modne są również wersje akwarelowe.

Salon

Mapa świata na ścianę w formie plakatu do salonu? Takie dekoracje ścienne wspaniale kooperują z dużymi pomieszczeniami. Jeżeli salon ma duży metraż, to na ścianie niezbyt dobrze będą wyglądały ramki o małych rozmiarach. Dużo bardziej okazale będzie prezentował się plakat mapa świata, na przykład w stylu vintage.

Category: Dodatki i wyposażenie wnętrz - Comments: Możliwość komentowania Plakat mapa świata – w jakim pomieszczeniu się sprawdzi? została wyłączona