• Parametry, które warto mieć na uwadze przy wyborze sofy

  • Back
 by 
sofy

Dobrze dobrana sofa do salonu sprawi, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne i estetyczne. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem idealnego mebla. Nie każdy jednak wie, na co powinno się zwracać uwagę, kupując sofę. Znaczenie ma jej rozmiar, konstrukcja, funkcje, właściwości, design, kolor, cena czy nawet pielęgnacja.

Na co powinno się zwracać uwagę, wybierając sofę?

sofy

Pierwszą kwestią przy wyborze sofy jest to, aby określić jej optymalny rozmiar. Nie może być zbyt duża ani za mała. Na uwadze powinno się mieć nie tylko ogólną szerokość i wysokość mebla, ale też szerokość siedziska i podłokietników oraz wysokość nóg, siedziska, oparci. Kolejnymi parametrami będą głębokość siedziska całkowita głębokość sofy. Jeśli mebel ma być idealnie dopasowany do pomieszczenia, to należy dokonać dokładnych pomiarów. Kolejną kwestią będzie materiał obicia – im lepszej jakości, tym lepiej, bo przełoży się to na wydłużoną żywotność mebla. Zaletą tkaniny jest łatwa pielęgnacja, atrakcyjna cena, mnogość kolorów, kształtów i rozmiarów. Do wyboru jest obicie poliestrowe, bawełniane, wełniane czy nawet lniane. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, których należy być świadomym przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Droższe są sofy skórzane, bardzo eleganckie. Posłużą przez długi czas, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane. Można wybrać skórę naturalną lub ekologiczną – tą drugą jest łatwiej pielęgnować, ale cechuje się mniejszą wytrzymałością i ma większą tendencję do pękania.

Przy wyborze sofy do salonu powinno się mieć na uwadze jej konstrukcję, która wpływa na odporność i wytrzymałość mebla. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z dobrej jakości, twardego drewna typu dąb czy buk. Zdecydowanie mniej odporne są konstrukcje z płyty wiórowej i tworzywa sztucznego. Istotnymi parametrami są waga i nośność sofy. W sprzedaży znajdują się sofy rozkładane, ze schowkiem, regulowane. Trzeba wobec tego określić swoje potrzeby i preferencje. Jeśli mebel ma służyć jako dodatkowe miejsce do spania, to najlepszym wyborem będzie model rozkładany. W małym pomieszczeniu świetnie sprawdza się sofa ze schowkiem, dzięki czemu można mieć dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli od sofy oczekuje się wysokiego komfortu użytkowania, to idealnym wyborem będzie model z regulowanym oparciem i podłokietnikami. Mile widziane jest zdejmowane obicie, co ułatwi utrzymanie mebla w czystości.

Category: Meble do salonu - Comments: Możliwość komentowania Parametry, które warto mieć na uwadze przy wyborze sofy została wyłączona