• Na co zwrócić uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej?

  • Back
 by 

Wybór armatury do łazienki jest bardzo istotnym zadaniem. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju elementów, aby mogły być one wykorzystywane w łazience przez długi czas.

Uchwyty w bateriach

Baterie prysznicowe mogą być wyposażone w różne uchwyty. Wśród tego rodzaju elementów wyposażenia można wymienić:

  • baterie jednouchwytowe,
  • baterie dwuuchwytowe.
    W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju baterie jednouchwytowe, czyli tak zwane baterie mieszakowe. Są one wyposażone tylko w jedną dźwignię, która służy do uzyskiwania zarówno zimnej, jak i ciepłej wody. Używa się jej także do kontrolowania siły strumienia wody płynącej z kranu. Przy pomocy uchwytu ciepłą oraz zimną wodę można dowolnie mieszać i otrzymywać preferowaną temperaturę. Baterie tego rodzaju bardzo dobrze wyglądają i idealnie komponują się we wszystkich łazienkach, które są urządzone w nowoczesnej stylistyce. Natomiast bateria o dwóch uchwytach jest bardzo tradycyjna i kiedyś była często wykorzystywana. Obecnie odchodzi się już od tego rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę?

Armatura łazienkowa z całą pewnością jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Dlatego powinna być w odpowiedni sposób wybrana. Warto wybierać produkty, które są wytwarzane przez znane i renomowane marki, ponieważ między innymi jest to gwarancją ich dobrego wykonania. Elementy armatury łazienkowej powinny przede wszystkim charakteryzować się wysokimi parametrami jakościowymi. W zestawie, oprócz baterii, mogą znajdować się także inne elementy, wśród których można wymienić wężyki, filtry, uszczelki, a także słuchawka wraz z wężem prysznicowym. Tanie baterie nie do końca dobrze spełniają swoje zadanie, ponieważ wykonane są z materiałów o słabszej jakości.

Category: Do łazienki - Comments: Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej? została wyłączona