• Meble pokojowe — nowoczesne czy tradycyjne?

  • Back
 by 
mebel pokojowy

Utarło się przekonanie, że miłośników architektury wnętrz można podzielić na dwa obozy. Do pierwszego z nich zalicza się amatorów antyków i szeroko pojętej klasyki. Drugi zaś składa się z osób, dla których wygoda, funkcjonalność i nowoczesny wygląd to podstawa przy urządzaniu wnętrza. Wielu producentów oferuje tanie meble do pokoju, które są w stanie sprostać wymaganiom obu grup.

Nowoczesny styl — dla zapracowanych

Główną zaletą stylu nowoczesnego jest to, że sprawdzi się on zarówno na dużych, otwartych powierzchniach, jak i w niewielkich kawalerkach. W meblach nowoczesnych ceni się przede wszystkim funkcjonalność. Ponadto, nowoczesne meble pokojowe charakteryzują się płaskimi, równymi frontami, które łatwo utrzymać w czystości. Taki styl jest zatem idealny dla zapracowanych osób, które nie mają zbyt wielu czasu na obowiązki domowe. Zobacz koniecznie meble!

Umiłowanie klasyki — dla wielbicieli antyków

O ile meble nowoczesne pasują do pomieszczeń o dowolnym metrażu, o tyle meble do pokoju w stylu klasycznym wymagają nieco większych powierzchni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ciężki, rzeźbiony, dębowy kredens w przedpokoju kawalerki, ale wówczas takie pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie zagraconego. Oprócz tego, trzeba liczyć się z tym, że klasyczne meble pokojowe to w wielu przypadkach antyki, dlatego też należy poświęcić dużo czasu na ich oporządzanie, pielęgnacje, a w razie konieczności przeprowadzić renowację.

mebel pokojowy

Category: Meble do salonu - Comments: Możliwość komentowania Meble pokojowe — nowoczesne czy tradycyjne? została wyłączona