• Mały czy duży narożnik do salonu?

  • Back
 by 

Nowoczesne narożniki cieszą się niesłabnącą popularnością. Meble tego typu bardzo często spotkać można w aranżacjach zgodnych z aktualnymi trendami, ponieważ do ich zalet należy praktyczność oraz niebanalny wygląd. Narożnik może być zarówno stosunkowo prosty, jak i misternie zdobiony. W zależności od potrzeb i wystroju salonu, da się do niego dobrać model elegancki i wystawny lub minimalistyczny i stonowany. Duże zróżnicowanie występuje także pod względem dostępnych rozmiarów. Kiedy lepiej wybrać mały narożnik, a kiedy duży?

Duży narożnik do salonu

Duże narożniki do salonu sprawdzają się wówczas, gdy w pomieszczeniu często przyjmowani są goście. Spora powierzchnia takiego mebla ma szczególne znaczenie w przypadku modeli wyposażonych w funkcję spania, dzięki której da się szybko i łatwo przygotować dodatkowe posłanie. Ważnym kryterium przy wyborze powinien być także metraż samego wnętrza. Duży narożnik do salonu nie sprawdzi się w małym pomieszczeniu, stwarzając wrażenie zagracenia. Taki mebel może optycznie odebrać wnętrzu nawet kilka metrów kwadratowych, dlatego lepiej zamiast niego postawić na sofę. Jeżeli jednak salon znajdujący się w domu lub mieszkaniu jest wystarczająco przestronny, nie ma przeszkód przed wyborem dużego narożnika. Ważną kwestią pozostaje stylistyka. Obecnie skórzane narożniki nie są już modne, dlatego lepiej zdecydować się na model z bardziej neutralnym obiciem.

Małe narożniki do salonu

Większa szerokość narożnika nie zawsze oznacza większą powierzchnię do spania, dlatego w przypadku małych pomieszczeń często lepszym rozwiązaniem może się okazać sofa. W przypadku niewielkiego metrażu sprawdzą się także modele narożników, których rozpiętość nie przekracza dwóch metrów. Taki mebel jest wygodniejszy od kanapy, a w razie nagłej potrzeby może posłużyć jako dodatkowe posłanie. Warto jednak pamiętać, że na kompaktowym narożniku zmieści się stosunkowo niewiele osób. Rozwiązanie to polecane jest osobom, które nie przyjmują gości zbyt często lub dysponują zestawem dodatkowych krzeseł lub foteli. Podobnie jak w przypadku dużych mebli tego typu, mały narożnik do salonu również powinien posiadać odpowiednią stylistykę. Obecnie bardzo modne są modele o surowym wyglądzie, utrzymane w neutralnych odcieniach czerni i szarości. Taki design pozostaje jednak wyjątkowo wyrafinowany, a zarazem przytulny.

Category: Meble do salonu - Comments: Możliwość komentowania Mały czy duży narożnik do salonu? została wyłączona