• Kupujemy płytki do garażu

  • Back
 by 

Kupowanie odpowiedniego rodzaju pytek do garażu nie jest zadaniem łatwym. Ich wybór nie może ograniczać się tylko do estetyki, lecz muszą one spełniać przede wszystkim bardzo poważne zadania stricte użytkowe. Jakimi więc cechami powinny się charakteryzować dobre płytki garażowe i jaki materiał ich wykonania będzie najlepszy?

Cechy dobrych płytek garażowych

Płytka garażowa będzie musiała pracować w bardzo specyficznych warunkach. Z jednej strony garaż jest wewnątrz domu, więc jest najczęściej ogrzewany i suchy, lecz z drugiej strony przebywać w nim będzie auto, czyli maszyna stale mająca kontakt z brudem i różnego rodzaju zanieczyszczeniem. Mało tego, często auta samo to zabrudzenie generuje.

Z tego właśnie powodu najważniejszą cechą każdej płytki, która się znajdzie w garażu, jest przede wszystkim możliwie najlepsza odporność na zabrudzenia. Wjeżdżający do garażu samochód to nie tylko źródło błota, piachu i pyłu, lecz również potencjalne ryzyko wycieku np. oleju. Posiadanie płytek, które będą wrażliwe na takie substancje, bardzo szybko spowoduje, że cała podłoga może być pokryta nieusuwalnymi plamami, które z pewnością ciężko będzie nazwać estetycznymi.

Dodatkowo płytki garażowe muszą być mrozoodporne, aby nie było żadnego ryzyka ich uszkodzenia, a także co niezwykle ważne, muszą cechować się anty poślizgową powłoką. Żeby wjeżdżanie do garażu zima, nie powodowało ryzyka poślizgu i uderzenia w bramę lub ścianę garażu.

Płytki gresowe — idealne do garażu

Czy są na rynku takie płytki, które posiadają takie właśnie cechy i sprowadzą się w przestrzeni garażowej? Oczywiście tak i są nimi rzecz jasna płytki gresowe – banyo.pl/pl/menu/plytki-gresowe-137.html. Choć gres nie jest częstym wyborem, jeśli chodzi o przestrzeń mieszkalną, to jednak gresowa płytka idealnie nadaje się do garażu. Nie tylko jest niezwykle odporna i trwała na jakiekolwiek uszkodzenia, lecz również jest łatwa w czyszczeniu i niepodatna na zabrudzenia, a dodatkowo posiada bardzo skuteczną anty poślizgową powłokę, która gwarantuje odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nic zatem dziwnego, że to właśnie płytki gresowe, są tak często wybieranym rodzajem płytek do garażu.