• Kuchnia z charakterem

  • Back
 by 

Kuchnia nie musi być nudna. Można odmienić jej dotychczasowy wygląd, wzbogacając ściany czy nawet blaty o mozaikę szklaną. Jest to niebanalna dekoracja, która doskonale sprawdza się we wnętrzach o specyficznym mikroklimacie. Wysoka temperatura, kwasy, zasady czy wilgoć nie są straszne mozaice ze szkła. Jest ona odporna, trwała i bardzo estetyczna. Można przy jej pomocy stworzyć unikalną aranżację wnętrza. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, które warto poznać, aby przekonać się do niego.

Mozaika szklana w kuchni?

Nudne wnętrza mogą zostać szybko odmienione, inwestując w mozaikę szklaną. Wspaniale sprawdza się ona zarówno w kuchni jak i łazience, jak również w salonie, na korytarzu czy w sypialni. Zaletą mozaiki ze szkła jest to, że pięknie się prezentuje. Jest to rozwiązanie uniwersalne i funkcjonalne. Do wyboru mamy całą masę kolorów i wzorów. Nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dla siebie tej idealnej. Kolejną zaletą mozaiki szklanej jest jej prosty montaż www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane . Sprzedawana jest ona w płachtach. Szklane elementy mocowane są fabrycznie na specjalnych siatkach lub papierach, przez co montaż jest bardzo szybki. Nawet amator sobie z tym poradzi. Wystarczy posmarować powierzchnię klejem, po czym przymocować do niej mozaikę, a po zaschnięciu kleju można wykończyć ją odpowiednio dobranym typem fugi. Co więcej, możliwe jest montowanie mozaiki ze szkła w nietypowych miejscach. Nie jest to tylko dekoracja ścienna. Możliwe jest przyozdobienie nią przykładowo kuchennego blatu. Sprawdzi się zarówno na powierzchniach płaskich, jak i tych zaokrąglonych.

Jakie jeszcze ma zalety?

Mozaika szklana jest odporna na działanie wody i wilgoci. Jeśli zadba się o to, aby została dobrze zabezpieczona odpowiednim spoiwem, staje się wodoszczelną dekoracją. Nie ma szans na to, aby nawet para wodna podczas gotowania posiłków przedostała się do ścian. Jest to wobec tego praktyczne rozwiązanie, które zabezpieczy mury i tynki. Mozaikę szklaną można bez trudu utrzymać w czystości. Jej powierzchnia odporna jest na zabrudzenia i zaplamienia. Wystarczy nawet letnia woda i ściereczka do czyszczenia. Jak najbardziej można posłużyć się też detergentami, gdy zajdzie taka potrzeba. Możliwe jest również dezynfekowanie powierzchni.

Category: Meble do salonu - Comments: Możliwość komentowania Kuchnia z charakterem została wyłączona