• Krzesła ogrodowe – jakie są obecnie trendy i jakie są preferowane materiały?

  • Back
 by 

Ciepła pora roku budzi w wielu osobach chęć spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, gdzie rozkoszować się można nie tylko promieniami słońca, ale także towarzystwem innych osób. Wiele osób spędza wtedy na dworze cały dzień, spożywając posiłki i czytając pod gołym niebem, dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiednie dla takiego wypoczynku krzesła, jednak jak wybrać krzesła ogrodowe, które wręcz oszałamiają różnorodnością materiałów, kolorów i stylów? 

Spójność z resztą domu i ogrodu 

Krzesła do ogrodu powinny być przede wszystkim spójne z resztą elementów w domu. Powinny pasować do otoczenia zarówno pod względem stylu, jak i koloru, a często także i użytych materiałów.

Dodatkowo warto pamiętać o tym, by należały one do jednego kompletu, czyli by były takie same. Mieszanie różnych modeli nie jest w dobrym smaku, gdyż wprowadza niepotrzebny chaos. Krzesła mogą na przykład być takiego samego koloru, jak znajdujące się na zewnątrz donice. Jeżeli krzesła mają być używane na tarasie, który posiada drewnianą balustradę, dobrze jest, by też były one wykonane z drewna, które będzie tego samego koloru co ona. Uczucie harmonii bardzo wspomaga bowiem wypoczynek na świeżym powietrzu.

Jaki materiał wybrać?

Krzesła ogrodowe mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów, jednak najczęściej stosuje się tworzywa sztuczne. Powinny być one jednak wysokiej jakości, co często wiąże się także z wyższą ceną. Co prawda nie sprzedaje się już raczej krzeseł z kiepskiej jakości plastiku, który pod wpływem działania promieni słonecznych i powietrza staje się kruchy, będąc jednocześnie mało odpornym na obciążenie, jednak nie każde tworzywo sztuczne jest tak samo dobre i wytrzymałe, a najlepszym obecnie stosowanym materiałem jest według wielu osób technorattan.

Krzesła z tworzyw sztucznych są nie tylko odporne na warunki panujące na zewnątrz, ale są też niezwykle lekkie, co jest wielką zaletą, gdyż często się je przestawia w trakcie dnia, goniąc za słońcem zmieniającym swoje położenie. 

Królami trwałości jednak są krzesła metalowe, a konkretnie te wykonane z żeliwa, jednak są one o wiele cięższe od tych z tworzyw syntetycznych.

Wiele osób kocha też krzesła drewniane, jednak tych powinno się unikać w przypadku chęci ustawienia ich pod gołym niebem, gdyż drewno nie jest odporne na wilgoć nawet wtedy, gdy jest porządnie polakierowane lub zaimpregnowane. Takie krzesła z drewna jednak doskonale sprawdzą się na tarasach i w altankach. Trzeba jednak pamiętać, by i tak o nie dbać, przecierając je woskiem i co jakiś czas używać preparatów do impregnacji drewna, gdyż nawet wtedy, gdy nie są wystawione bezpośrednio na deszcz, wchłaniają wilgoć. Dobrze jest też, by były składane, by można je było szybko i łatwo schować do jakiegoś pomieszczenia gospodarczego podczas ulewy.

W przypadku różnych krzeseł ogrodowych warto też zadbać o obecność poduszek do siedzenia, które uczynią je znacznie przyjemniejszym.

Dzięki powyższym wskazówkom na temat tego, jak wybrać krzesła ogrodowe, z pewnością wybierze się solidne i zgrane z resztą otoczenia produkty.

Category: Meble do ogrodu - Comments: Możliwość komentowania Krzesła ogrodowe – jakie są obecnie trendy i jakie są preferowane materiały? została wyłączona