• Jak wybrać wieszak stojący?

  • Back
 by 

Wieszak to bardzo uniwersalne i praktyczne dopełnienie wnętrz, a zarazem wyjątkowo atrakcyjny dodatek aranżacyjny. Doskonale sprawdza się zarówno w przedpokoju, jak i łazience. Najpopularniejsze obecnie wieszaki to modele wolnostojące, zwykle w formie drewnianego słupka lub metalowego pręta na stabilnym stelażu. U góry znajdują się kołki lub haczyki do wieszania, które dodatkowo mogą posiadać funkcję obrotową. Szkielet wieszaka nierzadko wyróżnia się wyszukanym wyglądem, dzięki czemu stanowi on niezwykle ciekawe dopełnienie stylu mieszkania.

Historia wieszaków

W dziejach meblarstwa wieszaki zawsze odgrywały ważną rolę. Do dziś spotkać można modele wykonane z giętego drewna bukowego, które obecnie uważane są za ikoniczne. Niezwykle piękne wieszaki funkcjonowały jako standardowe wyposażenie wiedeńskich kawiarni, a także wielu wystawnych hoteli. W ich produkcji często stosowano jedynie najmniejsze kawałki drewna, co dowodziło wysokiej klasy rzemiosła i dodawało im elegancji. Współcześnie tworzone wieszaki stojące pasują zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Doskonale nadaję się chociażby do odwieszania garderoby w przedpokoju, a także odkładania ręczników w łazience. Użytkowa powierzchnia nowoczesnych wieszaków stojących na ubrania często pokrywana jest materiałem, który chroni przed zsuwaniem się odzieży.

Wieszak stojący do przedpokoju

Decydując się na zakup wieszaka stojącego do przedpokoju, warto zwrócić uwagę na styl aranżacyjny pomieszczenia. Ten szczególny element wyposażenia powinien bowiem nie tylko spełniać funkcje praktyczne, ale też wzbogacać wystrój swoim nietuzinkowym wyglądem oraz estetyką. Przedpokój zaaranżowany w stylu industrialnym lub loftowym warto wyposażyć w wieszak stojący z miedzianych lub stalowych prętów. Takie modele często posiadają drewniane podstawy, które są efektownie postarzane. We wnętrzach rustykalnych i skandynawskich sprawdzi się natomiast drewniany wieszak na ubrania stojący, wykonany z jednego kawałka ściętego drzewa. W takim przypadku gałęzie skracane są odpowiednio blisko pnia oraz pozbawiane kory, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo naturalistycznie. Ich wypolerowana powierzchnia sprawia, że zyskują bardzo nowoczesny wygląd. Rozwiązanie to może przypaść do gustu także miłośnikom ekologicznego wyposażenia.

Category: Meble do przedpokoju - Comments: Możliwość komentowania Jak wybrać wieszak stojący? została wyłączona