• Funkcjonalna bateria wannowo prysznicowa

  • Back
 by 

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki jest bateria wannowa. W wielu łazienkach odpowiada ona nie tylko za możliwość wygodnego korzystania z wanny czy prysznica, ale jest również kluczowym elementem dekoracji. Dotyczy to szczególnie nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Co wpływa na wybór baterii łazienkowych?

Na rynku baterii łazienkowych wyróżnić można dwa typy, które wybiera się w zależności od tego, czy będą montowane przy wannie czy przy prysznicu. Gdy wybierane wyroby mają być montowane przy wannach wówczas należy decydować się na baterie wannowe. Natomiast przy prysznicach stosowane są baterie wannowo prysznicowa.
Baterie wannowe są w stanie zapewnić wyłącznie obsługę wanny. Natomiast, gdy bateria wannowo prysznicowa jest wyposażona w wąż prysznicowy może być używana również do wykonania natrysku.

Jak można montować baterię?

W zależności od tego jak umiejscowiona jest wanna w łazience, ale również instalacja wodno-kanalizacyjna trzeba decydować się na nieco inne wersje baterii wannowo prysznicowych. W zależności od sposobu montażu można dokonać ogólnego podziału na wyroby:

  • mocowanie w ścianie,
  • stojące.

Jeśli chce się postawić na stojące wersje wybierać można postawić na takie, które posiadają różną ilość otworów. Na rynku armatury łazienkowej znaleźć można wersje, które mają jeden, dwa, trzy, cztery lub pięć otworów. Oczywiście wybór baterii pod kątem ilości otworów zależy przede wszystkim od tego, ile posiada ona elementów.

Wygląd baterii

Jeśli chce się dopasować baterię łazienkową do aranżacji wnętrza warto zapoznać się z różnymi bateriami wannowo prysznicowymi pod względem kształtów czy kolorystyki. Obecnie pozyskać można między innymi klasyczne wyroby chromowane w wersjach matowych oraz połyskujących. Decydować można się również na modele czarne, białe, złote, a nawet czerwone.

Category: Do łazienki - Comments: Możliwość komentowania Funkcjonalna bateria wannowo prysznicowa została wyłączona