• Czym kierować się przy wyborze szafki RTV?

  • Back
 by 
szafka pod telewizor

Nawet jeśli ktoś zamierza zawiesić swój telewizor bezpośrednio na ścianie, z pewnością przyda mu się szafka RTV, na której znajdzie się reszta sprzętu, płyty CD/DVD itd. Kącik telewizyjny to zwykle najważniejszy punkt w całym salonie, dlatego warto zadbać o swoją wygodę. Dużo estetyczniej i schludniej wygląda pomieszczenie, gdzie wszystkie rzeczy mają swoje miejsce. Łatwiej wtedy też o utrzymanie porządku. Warto wobec tego zadbać o wygospodarowanie konkretnego miejsca i umieszczenie w nim mebla takiego, jak szafa RTV.

Odpowiednio dobrane szafki RTV, czyli jakie?

szafka pod telewizor

Dobrze dobrana szafka pod telewizor zapewni wygodę i komfortowe oglądanie. Obecnie w domach znajduje się dużo więcej różnego typu sprzętów niż tylko sam telewizor, a wszystko to trzeba podłączyć i gdzieś ustawić. Zamiast kombinować i rozkładać urządzenia po całej meblościance, warto postawić na jeden solidny mebel z wystarczającą liczbą półek i szafek. Znajdzie się wtedy miejsce nawet na kable, które zostaną sprytnie ukryte, przez co nie będą zaburzać estetyki wnętrza. Okablowanie warto też schować ze względu na to, że będzie w ten sposób należycie chronione. Zanim wybór padnie na konkretny mebel, trzeba sprecyzować swoje potrzeby. Szafka RTV powinna znajdować się w takim miejscu jak wysokość oczu oglądających. Na złe ustawienie wskazuje konieczność podnoszenia lub opuszczania głowy. Sprawdź tutaj całą dobraną ofertę.

Mogłoby się wydawać, że przy dużym telewizorze trzeba wybrać szafkę sporych rozmiarów, ale nie jest to najlepszy pomysł. Masywna szafka w połączeniu z wielkogabarytowym telewizorem to prosta droga do efektu przytłoczonego wnętrza, co z pewnością nie wpłynie korzystnie na jego aranżację. Mebel musi być oczywiście odpowiednio szeroki, aby sprzęt stał na nim stabilnie, ale wystarczy zachować kilkanaście centymetrów dodatkowej powierzchni.

Jeśli chodzi o design szafek RTV, to obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, co umożliwiają dopasowanie mebla do każdego wystroju. Nowoczesne modele posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności typu listwy oświetleniowe LED. Powierzchnia szafki także może być wykończona na wiele sposobów, ale prym wiedzie lakier i fornir. Lakierowane meble pasują do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych, a te fornirowane nadają im elegancji. W kwestii kolorystyki również nie można narzekać na nudę – drewno, biel czy czerń to nie jedyne opcje do wyboru.