• Co mieć na uwadze przy wyborze krzesła biurowego?

  • Back
 by 

Nie ma jednego uniwersalnego krzesła biurowego dla wszystkich. Coś takiego nie istnieje a do dlatego, że każdy z nas jest inny. Różnimy się pod wieloma względami, w tym wzorem i budową. Jeśli chcemy dobrać odpowiednie krzesło do pracy, trzeba wziąć po uwagę swoje indywidualne potrzeby, preferencje i oczekiwania. Kupowanie tego mebla na chybił trafił, przykładowo przez Internet, nie jest najlepszym pomysłem. To co dla jednego będzie wygodne, dla drugiego może być źródłem dyskomfortu. Trudno byłoby wyobrazić sobie efektywną pracę i dobre samopoczucie, spędzając wiele godzin na niewłaściwie dobranym krześle. Pora znaleźć dla siebie optymalne rozwiązanie. 

Jak wybrać idealne krzesło biurowe? 

Kluczowymi elementami w każdym krześle biurowym są oczywiście oparcie i siedzisko. Oparcie obowiązkowo musi być odpowiednio wyprofilowane, tak aby dopasowywało się do kształtów pleców i zapewniało optymalne podparcie kręgosłupowi. Oparcie trzeba dostosować do swojego wzrostu. Siedzisko z kolei musi być stabilne i komfortowe, o odpowiedniej głębokości. Podczas siedzenia na krześle, nogi w kolanach powinny układać się w naturalnej pozycji pod kątem 90 stopni. Komfortowe użytkowanie zapewni krzesło z siedziskiem kończącym się trochę za polową ud. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z dyskomfortem, szczególnie podczas dłuższego siedzenia. Ramiona także potrzebują podparcia, czemu służą podłokietniki. Ich obecność to jedno, ale dużo ważniejsze będzie to, aby były odpowiednio dobrane. Należy wybrać takie z regulowaną wysokością, aby można było je podnosić i opuszczać zgodnie z bieżącymi potrzebami. 

To również będzie miało znaczenie przy wyborze krzesła 

Dobre krzesło biurowe to takie, które ma szeroki zakres regulacji. Dotyczy to niemalże wszystkiego – oparcia, siedziska, podłokietników, zagłówka, platformy. Mile widzianą funkcją będzie również możliwość zablokowania kółek, co przełoży się na większą stabilność samego krzesła. Kółka muszą być dopasowane do rodzaju podłoża, po którym będą się poruszały. Inne sprawdzą się na drewnianej podłodze, wykładzinie, gumolicie, płytkach czy betonie. Istotne będzie też to, z jakiego materiału zostały wykonane siedzisko i oparcie mebla. Powinny one być przewiewne, wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości, odporne na zabrudzenia. To z czego została zrobiona konstrukcja krzesła, również nie pozostaje bez znaczenia. Tańsze są z tworzywa sztucznego – lekkiego, ale mniej odpornego. Metalowa konstrukcja jest dużo bardziej wytrzymała, ale przekłada się na wyższą wagę samego krzesła.

Category: Meble do gabinetu - Comments: Możliwość komentowania Co mieć na uwadze przy wyborze krzesła biurowego? została wyłączona